DUŞAKABİN SEÇERKEN DİKKAT EDİN

Yaşadığımız evlerin en önemli mekanlarından bir tanesi de banyolardır. Banyoların ve tuvaletlerin kişinin kullanım sırasında yalnız olduğu ve rahatlama amaçlı faaliyetlerini gerçekleştirdiği mekanlar olduğunu göz önüne alırsak bu mekanların iç açıcı ve kişisel zevklerinize uygun olması duş almak ya da banyo yapmak gibi aktivitelerinizi bir külfet olmaktan çıkartıp eğlenceli bir aktiviteye dönüştürebilir.

Banyo yapacağınız ortamın dizaynı sizde bırakacağı etki bakımından önem taşımaktadır. Dizayn dışında ise gerek duş tekneleri, gerekse küvetler bakımından tercih ettiğiniz ürünler kalitesi arttıkça hem daha sağlıklı olacağından hem de kullanım performansı yükseleceğinden önem arz eden konular içerisindedirler. Banyo ortamı için önem arz etmekte olan bir başka konu da banyonuzu iyi havalandırabilmenizdir. Duş esnasında ortaya çıkacak olan buhar iyi havalandırma olmayan bir ortamda sağlığınıza karşı kötü etkiler bırakabilir.

Duşakabin seçimi de duş aldığınız mekan için en az duş tekneleri kadar öneli bir tercih konusudur. Nokta Duşakabin adlı sitemizde inceleyebileceğiniz pek çok model ile ilgili karar verebilmek adına fiyat ve özellik bilgilerini bulabilirsiniz.

Duşakabinlerin işlevleri duş esnasında dışarıya su sıçramaması, banyoda bir başkası var ise buğulu görüntü sayesinde sizi duş esnasında görememesi, bedeninizi soğuktan koruması şeklinde sıralanabilir. Duşakabin fiyatları imalatında kullanılan maddelere göre değişimler gösterirken aynı zamanda yükselen fiyatlar yanında kaliteyi de getirmektedir. Genellikle sürgülü duşakabinler yaygınca kullanılmaktayken aynı zamanda açılır paneller şeklinde çözüm sunan çeşitler de mevcuttur.

Cam duşakabinler ise hem sağlıklı olması açısından hem de daha estetik ve şık bir görüntü sergilemesi bakımından bolca kullanılabilen bu türler aynı zamanda son derece güvenlidirler. Kırılmaları için normal bir camın aldığı darbeden üç dört kat daha büyüklükte bir darbe alması gereken cam özellikle esneme payı ile son derece güvenli bir yapıya sahip. Tamperli cam denilen bu cam tipleri döküldükten sonra bir defa daha fırına verilerek iç geriliminin azaltılması suretiyle üretilmekte ve kırılması durumunda bile çatlayacak damar olmadığı için etrafa zarar vermeyecek şekilde parçalanma göstermektedir.

21st Temmuz 2014 Ev Dekorasyon